Článek

Svatební trendy

Je květen, měsíc lásky a my pro vás máme takové lehké inspirativní počteníčko na téma svateb.

1. Květinové komponenty

Květiny a svatba prostě patří k sobě. Správně zvolené květinové komponenty posouvají svatbu na vyšší úroveň. Důležité je vše hezky sladit s celkovým konceptem svatby. A když je to navíc udržitelným způsobem, není co řešit, ne? .

A jaké jsou možné květinové komponenty svatby?

 • květina pro nevěstu, maminky, svědkyně, družičky
 • korsáž pro ženicha, svědka, tatínka
 • výzdoba do váz, aranžmá na stůl, na bránu, běhoun na stoly, závěsné květinové dekorace
 • květinový náramek pro nevěstu, svědkyně, družičky
 • věneček, hřebínek, volné květy do vlasů
 • květinové vývazky
 • okvětní lístky na házení
 • kýbl květin, atd.

A protože já jsem celkem praktická, mě osobně se hodně líbí květinové náramky pro svědkyně či družičky, které tak mají volné ruce pro případnou pomoc s organizací svatby a také okvětní lístky na házení, protože jak se zdá, rýži, která zapadne všude, již odzvonilo. Jo a taky se mi hodně líbí trend květinových minivývazků pro svatebčany a kýbl květin na dovýzdobu … no prostě asi vlastně všechno.

2. Svatební styly

Řekla bych, že volba stylu je jedna z top priorit. Jednak budete mít zaručeno, že vše bude hezky ladit (šaty, výzdoba, …) a nevznikne mišmaš a také vám to pomůže v rozhodování při vybírání a celá příprava svatby půjde hladčeji .

A jaké styly vlastně máme?

 • klasický
 • romantický
 • vintage & shabby-chic
 • glamour
 • folklórní
 • alternativní

a aktuálně 2 nejvíce trendy jsou:

 • rustikální (venkovský) – odehrává se na venkově, v přírodě, nese se v duchu pohodové atmosféry, výzdoba je zpravidla ze dřeva, slámy, pytloviny, šaty jsou uvolněné s méně zdobením, prostě žádné obruče
 • boho – taková svatba pro volnomyšlenkáře, plná přirozenosti, nespoutanosti, neformálnosti, v přírodě, šaty jsou splývavé, vzdušné, ležérně je oblečen i ženich a ostatní svatebčané, prostě žádné konvence, ale spíše odpočinkový zážitek v souladu s přírodou.

Jo a už jsem slyšela i o stylu „moho“. Stylu pro moderní romantičky. Je to taková Modernější varianta boHo stylu. Více barevnější a elegantnější a hodně pampové trávy, sušených květin, světýlek a stylových nábytkových solitérů.

Tak vyberte si hlavně podle svého vkusu. Je to přece váš den.

3. Svatební trendy roku 2021

Udržitelnost

Tedy podpora lokálních značek, svatba na tzv. zelené vlně, tj. květiny sezónně a lokálně pěstované a eko.

Uvolněné kompozice

Tedy květiny vázané tak trochu nedbale, do široka, asymetricky; kulatý buket z jednoho druhu je out.

Barvy

Závisí na ročním období svatby, ale obecně jsou trendy tlumené pastelové barvy, různé odstíny zeleně v kombinaci s bílou, jemně modrá, nesmrtelná růžová a barvou roku podle módních návrhářů je žlutá .

Je prostě z čeho vybírat a bývá těžké se rozhodnout. Mě se obvykle vyplácí to nechat na přírodě. Takže na jaře, ještě moc barev není, ale vše je krásně zelené, v létě to hýří všemi barvami a na podzim prostě v kytici nesmí chybět sexy bordó. A jako doplňková zeleň? Plevel, ten je trendy a roste pořád a všude.

4. Sladká tečka

Jedlé květy na svatební dort

Mrkněte na svatební dorty a mini zákusky ozdobené jedlými květy. Jsou úchvatné. Bez obavy můžete na zdobení využít např. levandule, sedmikrásky, růže, pampelišky, fialky a macešky, lichořeřišnice, chrpu, afrikán, karafiát, měsíček, bezový květ atd.

Prostě v jednoduchosti a přirozenosti je ta největší krása.

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn

Sdílejte článek:

Kategorie blogu

Sociální sítě

Nejčtenější články

Blog

Další články

Jak na střih levandule

Dnešní téma je zaměřeno na péči, konkrétně střih levandule, který bývá často špatně proveden. Nejčastější chybou je nedostatečný řez, který

Přečíst článek »

Jak na střih levandule

Dnešní téma je zaměřeno na péči, konkrétně střih levandule, který bývá často špatně proveden. Nejčastější chybou je nedostatečný řez, který

Přečíst článek »

Kategorie blogu

Sociální sítě

Nejčtenější články